Temmuz Ayı Meyve, Sebze ve Balıkları

0
126

Temmuz Ayıda Hangi Meyveleri Tüketmeliyiz? Temmuz Ayıda Hangi Sebzeleri Tüketmeliyiz? Temmuz Ayıda Hangi Balıkları Tüketmeliyiz? Hangi Ayda Ne Yenir? Mevsiminde Tüketime Önem Verenler İçin Temmuz Ayı Sebze, Meyve ve Balıkları. Bebeklere Temmuz Ayında Ne Yedirilir? Temmuz Ayında Bebeklere Yedirilecek Meyveler Nelerdir? Temmuz Ayında Bebeklere Yedirilecek Sebzeler Nelerdir? Temmuz Ayında Bebeklere Yedirilecek Balıklar Nelerdir?

 

Yaz sıcaklarının ortasında bebeklerinizin ve çocuklarınızın sağlıklı beslenmesi için pek çok alternatifli meyve ve sebze bulunmaktadır. Tüketilen yiyeceklerin mevsimi olması ve doğru zamanda yenmesi, vitaminlerinden tam olarak yararlanılmasını sağlar. Temmuz ayında bebeklerinize ve çocuklarınıza güvenle mevsiminde yedirebileceğiniz meyve, sebze ve balıkları sizler için derledik.

Not: Meyve, Sebze ve Balık isimlerine tıklayarak her bir gıdanın bebekler ve çocuklar için faydalarını, besin değerlerini, bebeklerinizin kaç aylıkken ek gıdasına dahil olabileceği gibi pek çok sorunun cevabını bulabilirsiniz.Temmuz Ayı Meyveleri Nelerdir?

Temmuz ayı meyveleri deyince akla ilk gelen kavun ve karpuzdur. Hem bebekler ve çocukları için faydaları hem de yazın bunaltıcı sıcaklarında serinletici etkileri sayesinde Temmuz ayında en çok tercih edilen meyvelerdendir.

Temmuz ayının bir diğer favori meyvesi ise yeşil ve kırmızı eriktir. Ayrıca şeftali ve üzüm Temmuz ayının en önemli ve en çok tercih edilen meyvelerindendir. Özellikle Temmuz aylarında lezzetli olan meyveler ise ahududu, ananas, kayısı ve kirazdır. Nektari ve vişne de Temmuz ayında tüketilen meyvelerdir.Temmuz Ayı Sebzeleri Nelerdir?

Temmuz ayında da yetişen sebzeler çocuklar ve bebekler tarafından bolca tüketilmelidir. Çeşitli yemek tariflerinde sıklıkla kullanılan Temmuz sebzeleri; bağışıklığın güçlenmesinde büyük rol oynamaktadır.

Temmuz ayının en önemli sebzelerinden bir tanesi taze fasulyedir. Çocuklarınızın ve bebeklerinizin sağlık büyümesi ve gelişmesinde taze fasulye önemli bir yere sahiptir.

Temmuz ayının en önemli sebzelerinden bir tanesi de domatestir. Domates, zengin antioksidan ve potasyum içeriği ile önemli bir gıdadır. İçermiş olduğu zengin C vitamini sayesinde, demir alımına da yardımcı olur.

Ayrıca Temmuz ayında yenmesi gereken sebzeler arasında bezelye, börülce, çarliston ve dolmalık biber, kabak, salatalık ve dereotu yer almaktadır. Semizotu ve barbunya fasulye de Temmuz sebzeleri olarak çocuklarınız ve bebeklerinizin menüsünde  sıklıkla bulunmalıdır.Temmuz Ayı Balıkları Nelerdir?

İçerdiği minareller, folik asit, fosfor, kalsiyum ve omega-3 gibi maddelerle vazgeçilmez besinlerden biri olan balık, Temmuz ayında da çocuklarınız ve bebekleriniz için tüketilmeye devam etmekte fayda vardır.

Temmuz ayı sardalya balığının mevsimidir. Eylül ayı başlarına kadar lezzetini koruyan sardalya taze olarak rahatlıkla yaz boyu tüketilebilir. Sardalya, B12 ve D vitamini, kalsiyum ve selenyum açısından çok zengindir. Kemik ve diş sağlığı için çok önemli olan kalsiyum da sardalyada bolca bulunur. Aynı zamanda sardalya balığında yüksek oranda Omega 3 bulunmaktadır.

Ayrıca Temmuz ayında taze çinekop (lüfer tercih etmekte fayda var), istavrit, levrek ve çipura balıklarını tezgahlarda bulabilirsiniz.

Çocuklarınıza ve bebeklerinize balık seçmeden önce mutlaka bebekler hangi balıkları yiyebilir makalemizi okumalısınız.Instagram Sayfamızı Takip Edebilirsiniz.

Cevap Verin

Lütfen Yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Girin