Fırında Tatlı Patates, BLW Tarif

0
505

Fırında Tatlı Patates Dilimleri, bebekler ve yeni yürümeye başlayan çocuklar için harika, basit ve kolay bir tariftir. Yapması hızlı ve kolay. Bebekler, küçük çocuklar ve yetişkinler bu tarife bayılacak. Bebeğin keşfedeceği daha fazla yiyecek arıyorsanız, fırında tatlı patates dilimleri sizin için her zaman kurtarıcı bir tarif olacaktır.

 

Sadece 3 basit malzemeyle süper hızlı ve kolay fırında tatlı patates bebekleriniz için hem lezzetli hem de çok faydalı bir öğün veya yan öğün olacaktır.

Fırında tatlı patates dilimleri, bir tutam baharatla terbiye edilerek ve biraz çıtırtıyla süper yumuşak olana kadar fırında pişirildi. Bu da dişleri olmayan (veya az) bebekler için bile mükemmel bir hale getirdi.

Daha da iyisi, bu dilimler anne ve babalarında tadını çıkarabileceği bir tariftir. Bu sayede blw yönteminin en temel kurallarından olan aynı anda masaya oturma ve aynı yemeği yeme fırsatı sunacaktır.

Fırında Tatlı Patates Yapmanız İçin Sebepler

 • Bebek liderliğinde ve parmak gıda olarak servis edilmesi
 • Yapımı kolay ve pratiktir. Aynı zamanda bandırma sosu ile eğlenceli hale getirilebilir.
 • 9+ ay için harika bir öğün veya yan öğündür.
 • Bebekleriniz ve yürüme çağındaki çocuklarınız için vitamin ve minerallerle doludur.
 • Yüksek lif miktarı
 • 3 basit malzemeden oluşması
 • bitkisel bazlı beslenme
 • Ebeveynlerinde yiyebileceği bir tarif olması

Tatlı Patatesin Bebeklere Faydası Nedir?

Büyük bir enerji kaynağı olmasının yanı sıra, tatlı patatesler yüksek miktarda C vitamini içerirler. Sindirimi kolaydır, böylece bebeğiniz 6 aylıktan itibaren tatlı patates yemeye başlayabilir. Özellikle kabızlık problemi yaşayan minikler için harika bir sindirim sistemi düzenleyicidir.

Beta-karoten ,A vitamini, C vitamini, B kompleks vitaminleri, bakır, manganez, lif, fosfor ve potasyum içeren tatlı patates kolay hazmı, alerji riskinin düşük olması ve yüksek lif içeriği sebebiyle bebekleriniz için kaliteli içeriğe sahip bir sebzedir.

Tatlı Patates hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız. (Faydaları, Besin Değerleri vb.)

Hazırlanışı

 1. Fırını önceden 200 °C de ısıtın
 2. Tatlı Patatesleri ikiye bölün. Daha sonra her bir yarımı uzunlamasına 4-5 parçaya bölün. Her bir dilimi enlemesine (uzunluğuna göre) 2-3 parçaya bölebilirsiniz.
 3. Hazırladığınız dilimleri bir karıştırma kabına koyun ve üzerine zeytin yağı gezdirin. Daha sonra tatlı kırmızı biber ve çocuğunuzun tercih ettiği baharatları serpin.
 4. Tüm tatlı patatesler zeytin yağına ve baharatlara kaplanana kadar ellerinizle karıştırın.
 5. Fırın tepsisine yağlı kağıt serin ve tatlı patates dilimlerini fırın tepsisine yerleştirin.
 6. 12 dakika pişirdikten sonra dilimleri çevirin ve ardından 12-15 dakika veya yumuşayıp altın sarısı rengini alana kadar tekrar pişirin.
 7. Soğumaya bırakın ve servis yapın.

Bandırma Sosu: Biz avokado sosu kullandık. Sizde dilediğiniz bir sosu kullanabilirsiniz. Avokadonun bebeklere faydası için tıklayınız.

 

 

 

Cevap Verin

Lütfen Yorumunuzu girin!
Lütfen Adınızı Buraya Girin